Tenebrele „lagărelor de exterminare”!…

Ați avut pe cineva în spital? Cineva apropiat, la care să vă fi dus în vizită cu inima frântă? O persoană suferindă pentru care ați fi fost în stare de orice?! Cu siguranță! Vă aduceți aminte de clipa în care ați dat piept cu „sistemul”? Ăla medical, de salvează vieți?Momentul acela în care rămâi stupefiat de maniera în care se comportă o mare parte a indivizilor ce lucrează în sistem! Clipa aceea neagră în care realizezi că tu nu mai ai absolut nici un fel de drepturi și că el, „sistemul” ăla medical, face ce vrea, când vrea și cum vrea. Cu oamenii tăi?! „Sistemul medical” care înseamnă în 90 la sută din cazuri, pixul din mâna uneia care urlă că ea este „asistentă șefă” (unele dintre ele) și face regulamentele, mă?! Una care taie și spânzură, pentru că poate. Pentru că este o interfața a sistemului și are buzunarele până-n călcâie. Colectoarea! E persoana la care aparținătorii se pleacă, să știe că se „va rezolva” problema cu bolnavul lor. Pentru că mai nou, tu ca și aparținător, nu mai ai posibilitatea să ajungi să vorbești cu medicul decât foarte greu. In mare parte din cazuri, deci să nu generalizăm, medicul este Dumnezeu! Așa își zic și așa se cred. Și vorba aia românească, că până la Dumnezeu te mănâncă dracii? Da, da! Dracii nu sfinții! Pentru că dracii fac ce vor ei, cum vor și și mai ales nimic bun. Îți tratează bolnavul după cum s-au trezit, după cum s-a livrat sau nu, după cum au chef sau nu, după ochi frumoși sau nu. Nu au nici o legătură cu omenia, cu empatia, cu responsabilitatea. Are legătură doar cu „un telefon”, dacă s-a dat sau nu. Pe sistemul „un om sună un om, care sună alt om”! Știți foarte bine lanțul trofic! Să nu ne facem că nu știm!

„Regulile sistemului” ăla gratuit de care auzim din gurile borfașilor politici. Care „gratuit”? Când e „gratuit”? Când se bagă cardul de sănătate și se decontează servicii la greu? Căci tu habar nu ai ce se întâmplă dincolo de calculatorul ăla! Nu știi nimic despre laboratorul în care se fac analizele, habar nu ai cât costă reactivii și cum se lucrează probele pentru un diagnostic corect. Care diagnostic? Ăla pe care-l vor ei sau nemernicii care au adus pe capul nostru noile fabrici de armament numite Big Pharma. Până și diagnosticul trebuie să fie corect politic, nu?! Să nu uităm de testele vieții. Când era obligatoriu să iasă pozitive! Ca să se „facă” numarătoarea oficială politic. Că doar suntem țară în care se fac experimente medicale. Politicul acestui stat a acceptat acest lucru. Ați înțeles asta abia în PlanDemonie, când lagarele de exterminare, pe protocoalele comandantului acțiunii vă livrau sacii negri. Să nu uitați asta niciodată!

Au „protocoale” și „regulamente”! Ție atât ți se spune. Nimic altceva. Și ți se mai zice, că o să vadă ei la final cum a stat treaba. Până atunci în venele bolnavului tău, curg tot felul de lichide în perfuzii, lichide de care tu nu ai habar, că nu ești mă, „cadru medical” și ești prea tupeist când întrebi și prea „prost” ca să ți se explice. Uneori, dacă întrebi cu subiect și predicat, ți se răspunde în doi peri, „cadrele medicale” fiind vizibile deranjate de acest lucru. „Cadrele medicale”, 80 la sută dintre ele, îți vâră sub nas că nu știu ele nimic, că medicul știe tot. Ele nu sunt în măsură să-ți spună că așa e regulamentul! Adică „pixul” din mâna uneia sau altuia, care face legea! Că regulamentul intern, bate orice lege. A statului. Regulamentul intern e Dumnezeu! De unde și unde să găsești tu regulamentul ăla nenorocit? Că suntem digitalizați, bă! Și pe site urile unor lagăre de exterminare scrie ceva, iar în „câmpul tactic” te lovești de cu totul alte reguli. În lagăr ești ca la pușcărie! Nu miști în front . Lași pachetul pentru bolnav și pleci, dacă cumva îndrăznești să comentezi, s-ar putea să ți-o iei urât de tot. Și tu și mai ales bolnavul tău. Că dacă zici ceva, dumnezeii din lagăre, îți aduc la cunoștință că nu mai intri în spital și bolnavul tău nu va mai fi internat vreodată acolo. Că o să-ți scrie ei, mă, în foaia de externare că nu mai ai dreptul.

Cine sunteți voi, băi? Pe ce tarla dați cu sapa? Lagărele de exterminare în mare parte sunt publice. Adică, ale statului român! Adică, voi, ăștia ai sistemului vă luați salariile din banii noștri! Noi vă ținem pe voi și nu voi pe noi! Sunteți plătiți regește, ca să nu mai aducem în discuție comisioanele și celelalate lucruri cu care sunteți răsplătiți de fabricile de armament B.P. . Și aveți tupeul să faceți asta! Când pe clădirile alea de se numesc spitale, o să fie scrise numele voastre, adică „pă persoană fizică” și o să le aveți moștenire de la mama, mătușa, că tot a fost la modă, o să respectăm proprietatea privată. Până atunci, sunteți angajații statului. Adică, ai noștri! Comportamentul majorității celor din acest sistem este de noaptea minții. Ți se aduce la cunoștință ca se vor face teste! Ok! Dar nimeni nu-ți va explica despre daunele bolnavului ca efecte secundare și bineînțeles despre interesele lor. Pentru că la asta se rezumă totul în aceste locuri negre! Degeaba halatele sunt albe, verzi etc., locurile sunt negre. Bolnavul intră cu o boală și iese cu zece. Are infecții, mă! Ca să scape de tine și să ți-l arunce în izolare. Infecțiile nozocomiale. Alea de se iau din lagărele lor. Alea de colcăie pe pereți și peste tot. Dar, nu! Nu au ei vreo vină! Ei nu dispun de bugete. Vina este a ta, aparținătorule, sau eventual a bolnavului! Că și așa o să crape, ca să scăpam sistemul de o cheltuiaală în plus.

Serviciile în mare parte din lagărele de exterminare sunt execrabile. Mizeria colcăie peste tot, dar ție ți se dă „echipament”: halatul ăla de hârtie, masca vieții și botoși. Ca să nu contaminezi. Păi contaminarea e la voi în casă. La voi pe holuri, în saloane, în toalete și peste tot. Contaminarea e nozocomială și umană! Virușii nu se văd dar în mare parte sunt ideologici! A văzut cineva „poza” sau „fața” covidului? Pe bune?! Secvențierile de vă erau prezentate ca și sperietori?! Ați văzut cum arată controalele interne și externe ale aparatelor ce lucrează aceste teste?! Nu! Păcat! Erau identice! De ce zic asta? Pentru că și acum, la ora asta, aceste teste sunt făcute la greu. Pe tine ca aparținător te anunță printr-un sms! Că e negativ, sau pozitiv. După cum o cere interesul!

Concluzia e simplă! Ai bani, izbândești în sistem. Ai telefon și omul care poate suna alt om? Poate izbândești să pleci cu bolnavul viu acasă. Nu ai bani, nu ai OM, la revedere! Iți ei sacul negru și pleci spre cimitir. Atât! Că așa sunt regulamentele! Că trăim cică într-un stat de drept, cu servicii impecabile! Alea de albire ale politicului ce a intrat adânc în orice sistem al Sistemului mare. Ca să fiu corectă, există și personal medical prin vocație și excelență! Oameni dăruiți de Dumnezeu să fie în slujba vieții, care fac adevărate minuni! Oameni cu inimă mare, cu competențe medicale excepționale, cu suflet mare, cu frică de Dumnezeu. Medici realmente sclipitori, medici prin mâinile cărora operează Sfântul, asistente medicale și infirmiere care fac tot ce pot pentru viața unui om. Din păcate, sunt foarte puțini. Dar în fața lor, mă-nclin! Important este că există! Sper ca într-o zi, toți cei ce au lepădat halatele albe și au îmbrăcat halatele morții, să plătească! Tot au au făcut în ultimii patru ani și nu numai. Pentru că în condiția în care se află azi statul român, nimeni nu va plăti nimic! Absolut nimic! Pentru că nu-i așa? Sunt acoperiți de „protocoale”! Pot să facă orice! Se vor face doar că vor trage de mânecă, însă finalitate nu va fi! Vedeți exemplul lagărului de exterminare cu scandalul ATI. Ați mai auzit ceva? Nu! Nici nu o să auziți!

Să ferească Dumnezeu să ajungi în spitale, să ai oameni dragi internați, să aștepți cumva ca să ți se comunice ceva. În clipa în care ajungi la ușile lor, „lăsați orice speranță, voi ce intrați aici”! Dante știa exact ce spune! Iadul e aici, nu în altă lume! Și îl fac oamenii, nu demonii!

Domnul să vă miluiască și să-i apere pe medicii, asistentele și infirmierele care slujesc cu adevărat viața!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*